Stylowe i wygodne – krzesło w kąciku do pracy

Inspirujące zdjęcia domowych kącików do pracy często prezentują krzesła niewiele wspólnego mające z wygodą. Przynajmniej jeśli chodzi o siedzenie przy biurku, bo całkiem dobrze mogłyby się sprawdzić na spotkaniu przy herbatce. Czasem jednak, gdy swoje miejsce do pracy urządzamy w salonie – lub w kawalerce – nie możemy znieść widoku biurowego krzesła w zestawieniu ze starannie dobranymi meblami.
Problem znika, kiedy mamy możliwość przestrzeń tę oddzielić – wtedy możemy wybrać typowy fotel do pracy, który nie będzie nam do reszty wystroju pasował. Co zrobić, kiedy jednak jest bardzo na widoku, a my wymyślimy sobie designerskie krzesło?
Postarajmy się, żeby miało przynajmniej odpowiednie oparcie. Nie powinno być za niskie, a jeżeli nie zapewnia odpowiedniego oparcia na całej długości pleców – możemy kupić nawet specjalną poduszkę z tasiemkami do przywiązania na dolny fragment oparcia, tak aby podpierała lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Stołek może efektownie wyglądać, ale nawet, gdy nie będziemy się na nim garbić, to i tak mięśnie szyi i piersiowego odcinka kręgosłupa będą nienaturalnie napięte.
Wśród stylowych krzeseł z drewna albo z tworzywa znaleźć możemy modele z podłokietnikami i warto w takie zainwestować. Upewnijmy się też, czy mebel ma odpowiednią wysokość – stopy powinny opierać się całe na ziemi, a zgięte w kolanach nogi – tworzyć kąt prosty. Kiedy krzesło jest za wysokie, powinniśmy zaopatrzyć się w podnóżek.

Dodaj komentarz