Niedrogie dekoracje, które odmienią wnętrze

Odpowiednio dobrane dekoracje stanowią kropkę nad "i" w wystroju mieszkania. Pozwalają nadać mu charakteru, a także odmienić w mgnieniu oka. Co więcej, wcale nie muszą być drogie, aby wyglądały naprawdę stylowo. Gdzie szukać i co wybrać?
Plakaty na ścianie nie kojarzą się już z pokojem nastolatka. Oprawione w ramy, umieszczone w centralnym punkcie nad stołem jadalnym czy komodą, nadadzą się do każdego wnętrza. Możemy szukać oryginalnych starych plakatów czy ilustracji i komiksowych plansz, jak i wykorzystać ich repliki. W internecie i stacjonarnych sklepach znajdziemy na pewno stylowy design, oryginalne autorskie grafiki, plakaty teatralne i filmowe – dobrze będą wyglądać te ze starej szkoły, z rysunkami zamiast zdjęć, jak też mapy, schematy techniczne i tablice informacyjne z dawnych szkół i zakładów. Popularne są także plakaty z cytatami, zabawnymi sloganami czy motywacyjnymi afirmacjami.
Tanich ozdób warto też szukać na targach staroci. Wiele rzeczy, jakie tam znajdziemy, możemy wykorzystać zupełnie inaczej niż ich pierwotne przeznaczenie, a nawet postawić jako dekorację zupełnie bezużyteczną, za to ciekawszą niż kolejny wazonik czy szkatułka.
Przy odrobinie zdolności i pomysłowości można też własnoręcznie wykonane ozdoby, wykorzystując stare przedmioty, sznurki, kamienie, muszelki, korek od wina czy filc i tkaniny.