Modna kuchnia

Kilka lat temu dominował styl prowansalski i rustykalny. Dziś, gdy dekoratorzy wnętrz stawiają raczej na skromny styl skandynawski albo surowy, industrialny design, także i trendy w wystroju kuchni wyglądają nieco inaczej. Jak sprawić, by Twoja kuchnia była stylowa?
1. Marmur, kamień i proste formy. Marmur wcale nie musi kojarzyć się z pałacami ani z kiczowatym przepychem. Marmurowe blaty będą doskonałym uzupełnieniem prostych, nowoczesnych kuchennych mebli, jasnych lub w wyrazistych kolorach. Modne ostatnio granitowe zlewy sprawdzą się w każdym wnętrzu – tradycyjnym i nowoczesnym. Postaw na proste, geometryczne formy.
2. Stal i chrom. Metalowe elementy, kanciaste kształty i futurystyczny wygląd. Jeżeli urządzasz kuchnię zupełnie od zera, skomponuj te elementy z ceglaną ścianą, szklanymi frontami szafek, oświetleniem punktowym z taśm LED lub halogenowych reflektorów.
3. Skandynawski minimalizm. To także prosty design, ale w wersji bardziej przytulnej. Możesz pozwolić sobie na odrobinę pozornego nieładu. Nowoczesne meble połącz ze starym drewnianym stołem, kolorowymi krzesłami, pozwól sobie na ozdoby – obrazki i zdjęcia na ścianie, wazony, doniczki z ziołami – wniosą więcej domowego ciepła.
4. Rozwiązania na miarę. Jeśli masz otwartą kuchnię lub aneks, oddziel tę strefę wyspą lub ladą. Pod nią możesz zamontować półki na wino, w wąskich wnękach zamontuj półki na przyprawy i książki kucharskie. Meble na wymiar, schowki i relingi pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń.