Kolory do dziewczęcego pokoju

Jeżeli chodzi o urządzanie własnego pokoju, dzieci potrafią już od najmłodszych lat być bardzo wymagające. Inspirację czerpią od kolegów, ale też i z telewizji. Dziewczynka marzyć może np. o wystroju pokoju takim, jaki ma bohaterka młodzieżowego serialu.
Typowym kolorem dziewczęcego pokoju jest różowy, jednak jeżeli wydaje nam się on zbyt cukierkowy, możemy wykorzystać inne pastelowe barwy – żółty, fioletowy, czy nawet błękit, również lubiany przez większość dziewczynek. Można też wybrać intensywny róż w odcieniu fuksji i dobrać do niego białe meble. Intensywnie różowa może być jedna ściana albo też dodatki – w ten sposób stworzymy wnętrze z charakterem, odrobinę zadziorne, ale wciąż bardzo dziewczęce. Kolory takie jak zieleń czy pomarańcz są właściwie neutralnie dziecięce, a więc i w dziewczęcym pokoju sprawdzą się doskonale, jeżeli tylko pasują do gustu i temperamentu naszej pociechy.
Ciekawym pomysłem na aranżację pokoju dla młodej damy jest połączenie bieli i czerni. Złagodzić graficzne kontrasty możemy poprzez naklejki na ścianę lub wzorzystą tapetę, wybór ozdobnych mebli, takich jak biurko przypominające toaletkę, zdobiona szafa i komoda, czy też możemy dodać nieco cieplejszego koloru w postaci np. fotela, poduszek, dywanu przy łóżku.