Kolory do chłopięcego pokoju

Urządzając pokój dla chłopca, w pierwszej kolejności pomyślimy zapewne o niebieskich barwach. Ten kolor wygląda uroczo w pokoju małego dziecka, u nieco starszego możemy zaaranżować pokój na przykład w morskim stylu – wybierając meble w jasnych kolorach, łóżko na antresoli, podest lub wnękę z poduszkami, a nawet namiotem, k która zamieni się w morską wyspę idealną do zabawy. Podobnie wykorzystać możemy soczystą zieleń, dodatkowo połączyć ją można z pomarańczem, aby stworzyć z kolei pokój inspirowany dżunglą.
Zawsze dobrym pomysłem jest również kolor czerwony. Kiedy tę barwę ma jedna ze ścian, dodatki, pościel czy dywan, pokój będzie odpowiedni również dla nastolatka, a młodszemu dziecku z pewnością taka barwa przypadnie do gustu, gdyż kojarzyć się będzie z przygodą i wyścigami samochodowymi. Czerwień połączyć można z szarością ścian oraz z czarnymi bądź też ciemnobrązowymi meblami.
Wybierając kolor warto zastanowić się, czy chcemy, aby chłopięca sypialnia miała jakiś motyw przewodni, a jeżeli tak – to co na pewno przypadnie do gustu naszemu dziecku. Wyraziste kolory możemy również wykorzystać, wybierając w nich fotele-worki, w których dziecko będzie mogło wygodnie siedzieć i zajmować się grą czy czytanie.