Jak wygodnie urządzić kawalerkę

W wystroju kawalerki wszystko musi ze sobą współgrać, nie możemy sobie pozwolić także na bałagan – nie ma możliwości ukrycia nieporządku za zamkniętymi drzwiami, kiedy przychodzą nieoczekiwani goście. W kawalerce z otwartą kuchnią czy aneksem wystrój tej części powinien dopasowany być do pokoju. Warto umieścić wyspę czy barową ladę – w ten sposób odgrodzimy od siebie dwie przestrzenie i zyskamy miejsce, które być wykorzystanie jako stół do spożywania posiłków.
Niektóre kawalerki pozwalają na urządzenie namiastki sypialni we wnęce lub na antresoli – to drugie rozwiązanie pozwoli zyskać dodatkowe miejsce. Jeżeli nie ma takiej możliwości, wybierając rozkładaną sofę zwróćmy uwagę na jakość materaca. W kawalerce doskonale sprawdzą się też szafy w zabudowie lub modułowe, które pozwolą wykorzystać przestrzeń aż po sufit, oraz wielofunkcyjne meble – stoliki i siedziska będące jednocześnie skrzyniami, rozkładany stół, biurko wkomponowane w regał – możemy nawet zdecydować się na opuszczany blat czy miejsce do pracy w zamykanej szafie.
Na komfort mieszkania w kawalerce wpływ będzie miało także podzielenie przestrzeni, choćby umownie, symbolicznie, na strefy spełniające różne funkcje, Dzięki temu wprowadzimy harmonię i łatwiej utrzymamy porządek, gdyż każda rzecz będzie miała też przypisane sobie miejsce.