Jak ustawić meble w małym salonie

Niewielkie pomieszczenia mogą wydawać się jeszcze mniejsze, bardziej przytłaczające, kiedy wybierzemy niedopasowane do takiej przestrzeni meble, Z drugiej strony odpowiednie sztuczki mogą optycznie powiększyć pomieszczenie i sprawić, że całość wystroju nabierze lekkości.
Bez względu na to, czy pomieszczenie jest kwadratowe czy wydłużone, wybieraj meble możliwie najpłytsze. Kanapy, fotele, komody i regały nie powinny przekraczać 50 cm głębokości. Zrezygnuj ze wszystkiego, co nie jest w pomieszczeniu niezbędne. Pomieszczenie będzie wyglądać też na większe, kiedy fotele i małe stoliczki ustawisz na skos zamiast prostopadle do kanapy. Dobrze sprawdzą się w takich wnętrzach również meble nie stanowiące kompletu – identyczne tapicerki mogłyby wyglądać przytłaczająco. Możesz za to wybrać meble wypoczynkowe a rattanowych i drewnianych ażurowych ramach. Stawiaj oczywiście na jasne kolory i dużo światła.
W prostokątnym niewielkim pomieszczeniu najlepiej wykorzystasz miejsce, gdy podzielisz salon w poprzek na dwie strefy – w jednej umieść kącik telewizyjny z kanapą, w drugiej stolik przy którym można wspólnie zjeść, wypić kawę czy porozmawiać. Możemy ustawić meble w poprzek pokoju, aby wydał się bardziej foremny.