Jak urządzić przedpokój

Przedpokój to ciągle niedoceniana część domu czy mieszkania. Zostawiamy jego remont na później, umieszczamy tu zbieraninę starych mebli i gratów, podczas gdy pierwsze, co widać po wejściu, powinno być wizytówka domu.
Dobrze urządzony przedpokój będzie nie tylko ładnie się prezentować, ale też łatwiej nam będzie się w nim poruszać i przechowywać rzeczy. Od czego zacząć? Jeśli masz jeszcze boazerię lub obicia z imitacji skóry – koniecznie się ich pozbądź. Aby optycznie powiększyć przedpokój, wybierz jasne kolory. Nie musisz bać się o zabrudzenia ścian, jeśli użyjesz farby z powłoką odporną na zmywanie. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też płytki imitujące białą cegłę. W dużym i jasnym przedpokoju ciekawie będzie się prezentować wzorzysta tapeta na jednej ze ścian lub na wszystkich.
W tej części mieszkania główną rolę odgrywa funkcjonalność. Meble do przedpokoju powinny zapewniać maksimum miejsca do przechowywania przy minimalnej zajmowanej powierzchni. Szafkę na buty wybierz taką, w której obuwie ustawiane jest w szufladach pionowo, będzie płytka, ale pojemna. Pod ławkę do siedzenia przy zakładaniu butów wkomponuj szufladę, nad nią umieść półki i wieszaki. Jeżeli przedpokój to miejsce, gdzie przechowujesz sezonowe ubrania, narzędzia i urządzenia takie jak odkurzacz, zadbaj o zabudowę meblową. To także miejsce, gdzie powinno znaleźć się duże lustro, w którym możesz obejrzeć się od stóp do głów przed wyjściem.