Jak urządzić mieszkanie na wynajem

Stancje, mieszkania i pokoje dla studentów często odstraszają pstrokacizną, źle dobranymi kolorami ścian, kiepską jakością widoczną na pierwszy rzut oka. Nie brakuje wyśmiewających je zdjęć w internecie. Jeśli wynajmujesz mieszkanie lub pokój, z pewnością estetyczny wystrój pozwoli szybciej znaleźć lokatorów.
Styl powinien być neutralny, a meble funkcjonalne. Na ścianach sprawdzą się jasne, ciepłe kolory – biel, beże, słoneczne odcienie, przełamane ciepłymi tonami szarości. Jeśli pomarańcz lub zieleń, to raczej rozbielone. Często w lokalach na wynajem znaleźć można zbieraninę sprzętów, z których właściciel przestał korzystać. Jeśli są one w dobrym stanie i w miarę proste – w porządku. Nie bój się jednak zainwestować w skromny zestaw nowych mebli. Nie muszą być z najdroższej półki, a wydatek zwróci się szybko, gdy odpowiedzi na ogłoszenie nadejdą prędzej niż myślisz.
Poza urządzoną kuchnią i łazienką, mieszkanie na wynajem powinno być wyposażone w podstawowe meble – łóżko, szafę, stół i krzesła lub biurko, opcjonalnie nocną szafkę i regał z półkami. Dobrze, jeśli są to meble z jednego kompletu. Jeśli elementy, które nie są niezbędne, „gryzą się” ze sobą, lepiej wynieś część do piwnicy. Nie zapełniaj koniecznie całej przestrzeni – lokator może zechcieć wstawić swój ulubiony fotel, dodatkowy regał na książki lub samodzielnie zrobione meble ze skrzynek i palet. Pozwól tymczasowym mieszkańcom oswoić przestrzeń, a odwdzięczą się dbaniem o nią.